(6kB) (7kB)
Internetowy serwis Wychowanków, Pedagogów i Uczniów
I LO i Gimnazjum im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Absolwenci

Who is Who

kolejność alfabetyczna
A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Adamski Ireneusz - szef poznańskiego oddziału IPN (matura 1973)
 
Antoniewicz Olgierd (matura 1951)
 
B
Babst Włodzimierz Janusz (matura 1951)
 
Baczyński Alfred (matura 1951)
 
Bajon Filip - absolwent wydziału prawa UAM, scenarzysta oraz reżyser filmowy i teatralny (matura 1965)
 
Banaszkiewicz Grażyna - dziennikarka (matura ...)
 
Baran Zbigniew - stomatolog (matura 1951)
 
Barańczak Stanisław - poeta, tłumacz, krytyk literacki (matura 1964)
 
Bączkowski Jerzy (matura 1951)
 
Bąk Marek (matura 1951)
 
Bąk Stanisław (matura 1958)
 
Bednarek Wiesław - bas (matura 1973)
 
Bernstein-Żebrowski Edward - reżyser i scenarzysta (matura 1951)
 
Bersz Wojciech - malarz, ceramik, projektant (matura 1965)
 
Bielicki Przemysław - (matura 1965)
 
Bieleński Witold - (matura 1969)
 
Bobrowska Halina (matura 1971)
 
Bocian Eugeniusz (matura 1951)
 
Bogucki Aleksander (matura 1951)
 
Borczyński Andrzej - (matura 1951)
 
Borsukiewicz Stefan (ur. 1918 - zm. 1942) - poeta, lotnik i spadochroniarz (matura 1938)
 
Braniecki Włodzimierz - dziennikarz, nauczyciel (matura 1951)
 
Breza Tadeusz (ur. 1905 - zm. 1970) - pisarz, krytyk teatralny, dyplomata (matura 1926)
 
Bręborowicz Grzegorz - rektor Akademii Medycznej w Poznaniu (matura 1966)
 
Bujakiewicz Katarzyna - aktorka (matura 1991)
 
Byczewski Iwo - doktor nauk prawnych, ambasador RP w Królestwie Belgii (matura 1965)
 
C
Charoński Benito (ur. 1933 - zm. 2001) - (matura 1951)
 
Chełkowski August (ur. 1927 - zm. 1999) - działacz harcerski, senator (matura 1948)
 
Chmielewski Stanisław - ksiądz (matura 1949)
 
Ciesielczak Henryk - (matura 1951)
 
Cybichowski Leopold - nauczyciel, społecznik (matura 1951)
 
Czapliński Przemysław - krytyk literacki (matura 1981)
 
Czekała Ludwik - (matura 1951)
 
D
Deręgowski Jan Kazimierz - lekarz (matura 1951)
 
Dębski Lech Andrzej (ur. 1933 - zm. 1982) - architekt (matura 1951)
 
Dietl Tomasz - prof. fizyki (matura 1968)
 
Dobrowolski Marian - (matura 1938)
 
Drews Andrzej - inż. architekt, New York (matura 1965)
 
Drews Krzysztof - specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa (matura 1969)
 
Działak Edmund (ur. 1934 - zm. 2001) - (matura 1951)
 
Dziamski Witold - inżynier (matura 1951)
 
Dziatkowiak Antoni - kardiochirurg, profesor AM w Krakowie (matura 1951)
 
Dziuba Tadeusz - wojewoda wielkopolski (matura 1966)
 
Dziurzyński Zbigniew (matura 1951)
 
Dzwonkowski Józef Mikołaj - lekarz ortopeda (matura 1951)
 
E
Elbanowski Marian (ur. 1934 - zm. 2003) - profesor nauk chemicznych (matura 1951)
 
F
Ferchmin Ryszard - (matura 1951)
 
Fęglerski Mieczysław - sportowiec (matura 1951)
 
Fibak Wojciech - tenisista, biznesman (matura 1971)
 
Figlerowicz Marta - genialna, ale normalna (matura zapewne 2005)
 
Filipowski Witold - lekarz (matura 1951)
 
Fiszer Włodzimierz - prof. nadzw. nauk rolnych, były rektor AR (matura 1951)
 
Flatau Kazimierz (ur. 1910 - zm. 2000) - klawesynista i fizyk (matura 1928)
 
Forycki Remi - Dyrektor Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (matura 1968)
 
G
Gaspars Helena - magister ekonomii (matura 1998)
 
Gąsiorowski Antoni - historyk, profesor PAN (matura 1950)
 
Gedymin Włodzimierz - pilot (matura 1934)
 
Gera - Pikulska Magdalena - Dyrektor Biura Zarządzania Personelem, PTK Centertel Sp. z o.o. (matura 1986)
 
Gierdalski Jerzy (ur. 1931 - zm. 1994) - (matura 1951)
 
Gładysiak Andrzej - (uczeń)
 
Głowacki Aleksander (ur. 1933 - zm. 1996) - (matura 1951)
 
Gohling Ryszard - (matura 1951)
 
Gołębowski Radosław - dyrektor oddziału Citigold w ramach Citibanku (matura 1986)
 
Gorlas Włodzimierz - chirurg (matura 1951)
 
Gorzyński Klemens (ur. 1904 - zm. 1942) - lekarz (matura 1923)
 
Gosieniecki Piotr - prawnik, wykładowca (matura 1969)
 
Grabarkiewicz Grzegorz - absolwent WSzR w Poznaniu, ogrodnictwo (matura 1965)
 
Grabowski Andrzej (ur. 1933 - zm. xxxx) - farmaceuta (matura 1951)
 
Grzebiliszewski Jerzy - Combs George - lekarz (matura 1951)
 
Grzesiński Andrzej - absolwent Politechniki Łódzkiej (matura 1965)
 
Gucki Tadeusz - chemik (matura 1951)
 
H
Haglauer Wiktor - sportowiec, profesor w-f (matura 1951)
 
Hałas Andrzej - profesor, były prorektor Politechniki Wrocławskiej (matura 1951)
 
Hansz Janusz - profesor zwyczajny nauk medycznych (matura 1951)
 
Hohenauer Jan - (matura 1951)
 
Horst-Sikorska Wanda Maria - profesor AM w Poznaniu (matura 1974)
 
J
Jagniątkowski Michał Janusz - (matura 1951)
 
Jajszczyk Andrzej - polski profesor nauk technicznych (matura 1969)
 
Jaskulski Marian - (matura 1951)
 
Jeran Henryk - (matura 1951)
 
Jernas Jerzy - reżyser, scenarzysta, producent filmowy, dziennikarz (matura 1976)
 
Jerzyniak Jan - rolnik, dyrektor, działacz społeczny (matura 19xx)
 
Jeziorkowski Andrzej - artysta plastyk (matura 1951)
 
Jędraszewski Marek - biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej (matura 1967)
 
Jóźwiak Andrzej - prawnik, doradca (matura 1973)
 
Juchniewicz Ryszard - (matura 1951)
 
Jurga Bolesław - ksiądz (matura 1951)
 
K
Kaluta Krzysztof - (matura 1983)
 
Karczyński Jan - (matura 1951)
 
Kasznica Stanisław (ur. 1908 - zm. 1948) - (matura 1927)
 
Kaźmierczak Andrzej Tadeusz - prokurator (matura 1951)
 
Kaźmierowski Stefan (ur. 1922 - zm. 2004) - lekarz (matura 1945)
 
Kiedacz Zbigniew (zm. 1944) - dowódca 15 Płuku Ułanów Poznańskich (matura 1928)
 
Klawitter Ryszard - muzykolog (matura 1951)
 
Kłos Wojciech - prokurator wojewódzki (matura 1951)
 
Kobusiewicz Michał - archeolog, profesora nauk humanistycznych (matura 1957)
 
Kofta Mirosław - psycholog społeczny (matura 1962)
 
Kolendowski Józef - lekarz (matura 1951)
 
Konieczny Jerzy - (matura 1959)
 
Kopczyński Jerzy - (matura 1951)
 
Kozłowski Kazimierz Henryk - profesor nauk przyrodniczych, były dziekan Wydziału Nauk o Ziemi (matura 1951)
 
Kozłowski Krzysztof - profesor Politechniki Poznańskiej (matura 1968)
 
Kozłowski Zbigniew Stanisław - profesor nadzwyczajny nauk technicznych (matura 1951)
 
Krasiński Zdzisław - profesor nadzwyczajny w Akademii Ekonomicznej (matura 1949)
 
Kraszona Ryszard - (matura 1951)
 
Krawczyński Marian - lekarz (matura 1951)
 
Krokowicz Władysław Antoni (ur. 1959 - zm. 2013) - (matura 1977)
 
Krokowicz Teresa z domu Szymańska - architekt (matura 1974)
 
Krotoski Jerzy - (matura 1951)
 
Król Marek - wydawca i redaktor naczelny "Wprostu" (matura 1972)
 
Kruger Zbigniew - adwokat (matura 1960)
 
Kruk Wojciech - biznesmen i senator (matura 1964)
 
Kruszona Ryszard - inżynier budowlany (matura 1951)
 
Krygowski Tadeusz Marek - Profesor dr hab. na Wydziale Chemii UW (matura 1955)
 
Krzyżagórski Tadeusz - (matura 1951)
 
Kujawski Mieczysław - (matura 1951)
 
Kujawski Romuald - ksiądz Prałat - biskup koadiutor - Brazylia - (matura 1965)
 
Kunicki Antoni - dyrygent, radiooficer (matura 1951)
 
L
Laurentowski Hieronim Michał - (matura 1951)
 
Legocki Andrzej - twórca Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, prezes PAN (matura 1956)
 
Lesicki Zbigniew - nauczyciel historii w Marcinku (matura 1960)
 
Libicki Jacek - (matura 1951)
 
Lutostański Jan (ur. 1919 - zm. 2005) - (matura 1936)
 
Ł
Łączkowski Paweł - wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej (matura 1961)
 
Łuczak Jacek - kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Akademii Medycznej (matura 1953)
 
Łuczak Michał - dziennikarz (matura 1951)
 
Łukaszewicz Andrzej - (matura 1951)
 
Łukaszewicz Norbert - (matura 1951)
 
M
Maciejewski Józef - lekarz (matura 1951)
 
Majewski Marek - prezes zarządu spółki ZETO S.A. (matura 1967)
 
Malik Jan Wojciech - malarz, grafik (matura 1969)
 
Maliński Jan - (matura 1951)
 
Małecki Jerzy Antoni - profesor fizyki (matura 1951)
 
Małuszyński Jacek - absolwent Politechniki Poznańskiej, "SETON" (matura 1965)
 
Marciniec Bogdan - polski naukowiec, chemik, członek Polskiej Akademii Nauk (matura 1958)
 
Marszałkiewicz Janusz - absolwent Politechniki Poznańskiej (matura 1965)
 
Marzec Michał - tenor (matura 1969)
 
Maszewski Andrzej (matura 1977)
 
Maszewski Jarosław (ur. 1951 - zm. 2005) - artysta plastyk, scenograf, projektant (matura 1969)
 
Michalik Janusz - malarz (matura 1962)
 
Michałowski Stanisław - polityk, społecznik i żołnierz (matura 1923)
 
Mielnik Czesław - (matura 1951)
 
Missol Wiesław - (matura 1951)
 
Musiał Maciej - wojewoda poznański w rządzie Jerzego Buzka (matura 1969)
 
Musiałek Mieczysław Krzysztof - kandydat do Senatu RP (LPR) (matura 1962)
 
Mullauer Bogdan - lekarz ginekolog-położnik (matura 1951)
 
N
Nelke Eugeniusz - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. internista (matura 1965)
 
Nowaczyk Włodzimierz - (matura 1972)
 
Nowak Adam - ksiądz (matura 1950)
 
Nowak Grzegorz - dyrygent (matura 1969)
 
Nowakowski Lechosław - (matura 1951)
 
Nowakowski Piotr - Przedsiębiorca Roku (matura 1967)
 
O
Okoniewski Włodzimierz - Ks. Prałat (uczęszczał ale ... wojna)
 
Olejniczak Adam - prawnik (matura 1969)
 
Olejnik Kazimierz - (matura 1951)
 
Olewiński Piotr - Przedsiębiorca Roku (matura 1967)
 
Owczarski Jacek - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. (matura 1965)
 
Ozdowski Seweryn - Australijski Rzecznik Praw Czlowieka (2000-05, Profesor Uniwersytetu w Sydney (matura 1967)
 
P
Pacholski Leszek - dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Poznańskiej (matura 1962)
 
Paciorek Zygmunt - (matura 1951)
 
Panowicz Andrzej - (matura 1951)
 
Perz Mirosław - (matura 1951)
 
Piasecki Eugeniusz - (matura 1951)
 
Piechowski Michał - (matura 1951)
 
Pietrzak Eugeniusz - (matura 1951)
 
Pietrzak Tomasz - (matura 1951)
 
Pobożan Ryszard - (matura 1951)
 
Podgórski Bogdan - (matura 1951)
 
Polański Przemysław - absolwent AM w Poznaniu, lek. med., wyjechał za granicę (matura 1965)
 
Połczyński Romuald - reporter, dziennikarz (matura 1951)
 
Półturzycki Józef - pedagog (matura 1951)
 
R
Rajewicz Henryk - doktor nauk rolniczych (matura 1951)
 
Rajski Aleksander - (matura 1951)
 
Rakower Ryszard - (matura 1999)
 
Ratajszczak Radosław - dyrektor ds. hodowlanych poznańskiego Zoo (matura 1976)
 
Rogaliński Jerzy - (matura 1951)
 
Rok Kazimierz - (matura 1951)
 
Ruciński Wojciech - (matura 1951)
 
Ryglewicz Michał - absolwent AM w Poznaniu, dr nauk med. laryngolog (matura 1965)
 
S
Samulska-Musiał Mariola - dyrektor Domu Bretanii (matura 1971)
 
Sarrazin Olgierd - chirurg (matura 1951)
 
Sawicki Sławomir - (matura 1951)
 
Schmidt Marek - absolwent AWF w Poznaniu, trener (matura 1965)
 
Schramm Tomasz - profesor (matura 1967)
 
Sewen-Łagoda Marek - kompozytor, altowiolista (matura 1951)
 
Sikorski Jerzy - ordynator oddziału leczenia oparzeń w klinice chirurgii urazowej (matura 1951)
 
Sikorski Lech - dyplomowany specjalista w zakresie dokumentacji i informacji naukowej (matura 1951)
 
Sikorski Leszek - minister zdrowia w rządzie Leszka Millera (matura 1974)
 
Sioda Roman - profesor chemii (matura 1954)
 
Skalmowski Wojciech - profesor zwyczajny filologii orientalnej (matura 1951)
 
Skarzyński Andrzej - dr hab. nauk technicznych (matura 1951)
 
Słaboszewicz Kazimierz Feliks - (matura 1939)
 
Sławiński Józef - (matura 1965)
 
Słowiński Roman - naukowiec (matura 1969)
 
Smulikowski Witold - petrograf (matura 1951)
 
Smulski Przemysław - (matura 1977)
 
Smyła-Kubiak Barbara - sopran (matura 1978)
 
Sobaszek Andrzej - (matura 1951)
 
Sobczak Andrzej (ur. 1946 - zm. 2011) - autor piosenek i wykonawca kabaretowy (matura 1964)
 
Sobiecki Andrzej - (matura 1961)
 
Sobolewski Józef - matematyk, dypl. trener brydza sportowego (matura 1959)
 
Sobolewska-Witosławska Monika - wykladowca informatyki na Wayne State University w Detroit (matura 1987)
 
Sojkin Bogdan - (matura 1969)
 
Sołecki Jerzy - (matura 1951)
 
Sołowiej Ryszard - (matura 1951)
 
Sosnowski Zbigniew - Przedsiębiorca Roku 2004 (matura 19xx)
 
Sowiński Mikołaj - prawnik (matura 1991)
 
Sowiński Ryszard - prawnik (matura 1987)
 
Spychała Marek - Ks. Kanonik (matura 1964)
 
Stanisławski Tomasz (ur. 1974 - zm. 2005) - (matura 1993)
 
Staszewski Ryszard - (matura 1951)
 
Strzyżowski Maciej - absolwent AM w Poznaniu, dr nauk med. chirurg-urolog (matura 1965)
 
Stuligrosz Stefan - dyrygent, chórmistrz, twórca chóru "Poznańskie Słowiki" (matura 1946)
 
Surdyk Edmund - (matura 1951)
 
Sutarski Konrad - konstruktor, reżyser, poeta (matura 1951)
 
Szała Władysław - dr nauk technicznych (matura 1951)
 
Szałaga Marian - lekarz (matura 1951)
 
Szałamacha Paweł - Sekretarz Stanu (matura 1987)
 
Szczepankiewicz Juliusz - (matura 1951)
 
Szołkowski Andrzej (ur. 1947 - zm. 2001) - absolwent WSzR w Poznaniu (matura 1965)
 
Szuba Tadeusz - (matura 1951)
 
Szukalski Edwin - (matura 1951)
 
Szweykowski Piotr - fizyk (matura 1951)
 
Ś
Śliwiński Tomasz Augustyn - (matura 1951)
 
Śmigielski Andrzej - geograf (matura 1955)
 
Śmigielski Radzimir - doktor nauk medycznych (matura 1953)
 
Świderczuk Andrzej - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. kardiolog (matura 1965)
 
T
Taylor Leon - adwokat, nestor adwokatury wielkopolskiej (matura 1930)
 
Thimm Zygmunt - ksiądz (matura 1948)
 
Tomawski Janusz - (matura 1951)
 
Tomkiewicz Augustyn - chirurg (matura 1951)
 
Trochimowski Andrzej - urbanista (matura 1951)
 
Trzebiatowski Włodzimierz - profesor nadzwyczajny nauk technicznych, w okresie 1972-1977 prezes PAN (matura 1924)
 
Trzeciakowski Lech - historyk, profesor PAN (matura 1951)
 
Turczyn Kazimierz - (matura 1951)
 
U
Umbreit Michał Henryk - doc. dr hab. farmacji (matura 1959)
 
Urbaniak Andrzej - (matura 1985)
 
Urbański Ryszard Marian - (matura 1951)
 
V
Vetulani Zygmunt - dr. hab., profesor nadzw. Universytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (matura 1968)
 
W
Waldorff Jerzy - pisarz i publicysta muzyczny (matura 1928)
 
Wandurski Andrzej - weterynarz (matura 1951)
 
Waœko Marian - absolwent WSzO w Poznaniu, oficer zawodowy (matura 1965)
 
Weymann Piotr - absolwent UAM w Poznaniu, matematyk (matura 1965)
 
Węglarz Jan - informatyk, profesor Politechniki Poznańskiej (matura 1965)
 
Wróblewski Bartłomiej - (matura 1994)
 
Wojciechowski Wojciech Lucjan - (matura 1951)
 
Wojtkowiak Dionizy - (matura 1951)
 
Wyrwas Andrzej - (matura 1951)
 
Z
Załubski Jan - germanista, historyk, publicysta (matura 1951)
 
Zara Lesław - (matura 1951)
 
Zawirski Krzysztof - prof.dr hab.inż. Politechniki Poznańskiej - automatyka i robotyka, elektrotechnika (matura 1965)
 
Zbijewski Przemysław - (matura 1951)
 
Zenkteler Maciej - profesor zwyczajny biologii (matura 1951)
 
Ziemiański Andrzej - lekarz (matura 1951)
 
Ziółkowski Marek - socjolog, profesor, senator VI kadencji, wicemarszałek Senatu od 22.12.2005 (matura 1966)
 
Zwierzykowski Piotr - stypendysta Fundacji Crescendum Est - Polonia (matura 1997)
 
Ż
Żuchowski Henryk (Ryszard Zarewicz) - aktor dramatyczny, śpiewak, rezyser, wykładowca (matura 1951)