(6kB) (7kB)
Internetowy serwis Wychowanków, Pedagogów i Uczniów
I LO i Gimnazjum im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Pomnik Marcinka : APEL ORGANIZTORÓW

Poznań, marzec 2005 r.

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy !

Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego zaprasza serdecznie 14 maja 2005 na tradycyjne spotkanie z okazji kolejnego jubileuszu egzaminu maturalnego.  Spotkania te służą naszej społeczności odnowieniu przyjaźni i kontaktów oraz  refleksji nad przebytą drogą.

W tym roku będą miały one szczególny charakter, ponieważ połączymy je z uroczystym odsłonięciem szkolnego pomnika naszego Patrona, którego twórcą jest poznański rzeźbiarz Wiesław Koronowski.

Posąg stanie 14 maja przed głównym wejściem do gmachu
..

Pragniemy, aby był on godnym świadectwem pamięci, wyrazem wdzięczności i akceptacji idei, którym ten wybitny Polak służył całym życiem W ten sposób  nasza społeczność złoży hołd człowiekowi, którego myśli i czyny głęboko ukształtowały umysły i serca Wielkopolan oraz  inspirowały działania uczniów i wychowanków "Marcinka". Posąg jest również formą spłacenia długu, jaki zaciągnęliśmy na całe życie w murach tej Szkoły, z której wyszło wiele pokoleń wielkopolskiej inteligencji, ludzi wzorujących się na ideałach i postawie Karola Marcinkowskiego.

Pragniemy, aby nasz projekt zyskał aprobatę i wsparcie, również finansowe, jak największej liczby wychowanków "Marcinka" i ich przyjaciół. Każdy, kto zasili fundusz budowy szkolnego pomnika Karola Marcinkowskiego, zostanie wpisany do księgi pamiątkowej umieszczonej w fundamencie posągu. Nazwiska fundatorów opublikujemy również w materiałach wydanych z okazji jego odsłonięcia .

Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im K. Marcinkowskiego w Poznaniu, które jest inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia, zaprasza roczniki do podjęcia działań w sprawie spotkania 14 maja br. i apeluje o wpłaty na konto Stowarzyszenia

54 1090 1362 0000 0000 3601 8123

z dopiskiem: Darowizna. Na posąg Patrona

ODBIORCA WPŁATY: Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum
im. Karola Marcinkowskiego
ul. Bukowska 16, 60 - 809 Poznań

ORGANIZATORZY BUDOWY SZKOLNEGO POMNIKA KAROLA MARCINKOWSKIEGO

::: kliknij tutaj aby przejść do ZŁOTEJ KSIĘGI OFIARODAWCÓW :::